Depilácia :

Depilácia voskom môže odstrániť chĺpky nielen na tvári, ale aj na rukách, nohách, hrudi, bruchu, v podpazuší, v oblasti bikín a akejkoľvek inej časti tela, a to pomocou horúceho vosku.
Vzhľadom k tomu, že depilácia nemá vplyv na vlasový folikul, chĺpky začínajú znova rásť a výsledok procedúry je tak časovo obmedzený na dva až šesť týždňov.
Depiláciu voskom na tvár možno odporučiť ženám, ktoré chcú odstrániť chĺpky v oblasti obočia, okolo úst, na lícach a na brade, ale je určená aj mužom s citlivou pokožkou, ktorý mávajú alergické reakcie spôsobené každodenným holením. Depilácia voskom na telo môže byť riešením pre športovcov a osoby, ktoré musia mať hladkú pokožku kvôli svojej práci.
Depilácia voskom pôsobí na kožu ako peeling, očisťuje ju od odumretých buniek a preto sa počas dvoch alebo troch dní po procedúre bunky znova obnovujú. Počas tejto doby je potrebné depilovanú pokožku chrániť pred slnkom, nenavštevovať soláriá a nepoužívať prostriedky určené na opálenie, pretože by sa mohli vyvolať alergické reakcie.
Kontraindikácie :
menštruácia;
zápal a poškodenie kože v oblasti, v ktorej bude vykonaná procedúra (opary, rany, modriny, abscesy a ďalšie.);
diabetes mellitus;
ochorenia kardiovaskulárneho systému;
poruchy zrážania krvi;
kŕčové žily v oblastiach plánovanej depilácie;
epilepsia.

Foto: