Plasmapen :

ČO JE PLAZMA LIFTING ?
Lifting očného okolia alebo zdvihnutie očných viečok,odstránenie vrások okolo očí, okolo úst a čela sa v dnešnej dobe dá dosiahnuť nielen chirurgicky, ale aj nechirurgickým, neinvazívnym spôsobom.
AKO PRÍSTROJ FUNGUJE?
Na špičke pera, s ktorým sa procedúra vykonáva, sa produkuje tzv. plazmatický lúč. Tento lúč prejde zo špičky pera na pokožku, kde teplom zmrští maličký bod o rozmere jedného milimetra na jej povrchu. Tým sa pokožka v okolí bodu napne, preto sa tieto body musia vykonávať v presne stanovenom rozostúpení, aby došlo k redukcii nadbytočnej kože. AKÉ SÚ VÝHODY?
Pokožka po zákroku ostáva bez jaziev či modrín Výsledok je viditeľný ihneď po zákroku Rýchla doba rekonvalescencie (5 až 7 dní)
Nedôjde k prehnanému liftingu, pretože sa odstráni len prirodzene nadbytočná koža (v porovnaní s chirurgickým zákrokom) Dlhodobý efekt (výsledok trvá až do doby prirodzeného starnutia) Vhodný nielen na lifting očí, ale aj na odstránenie vrások (na čele, fajčiarske vrásky, vrásky v okolí očí), jaziev, nepeknej kože v okolí pupka ČO BY STE MALI VEDIET PRED OŠETRENÍM?
-Malé body - chrastičky, ktoré vzniknú po procedúre sa nesmú škrabať ani odlupovať. V takom prípade môžu vzniknúť na ošetrovanom mieste jazvy.
-Na ošetrenie po zákroku sa nesmú používať vatové tampóny, ktoré môžu zanechať čiastočky bavlnených vlákien v malých chrastičkách. Najvhodnejšie je používať gázu.
-Po precedúre sa nedoporúča navštevovať sauny, výrazne cvičiť či vykonávať iné aktivity, ktoré môžu dráždiť postihnuté miesto, aby sa tak do chrastičiek nedostala infekcia a aby proces hojenia prebehol v poriadku.
-Po procedúre môžu na ošetrovanom mieste ale aj v jeho okolí vzniknúť opuchy, ktoré sa by do 4 - 7 dní mali stratiť.
-Optimálny výsledok je viditeľný po úplnom odznení opuchov a zahojení chrastičiek, približne do 2 - 4 týždňov.
-Pre optimálny výsledok postačuje 1-2 sedenia
Opakované ošetrenie môžeme vykonávať po 30tich dňoch, samozrejme ošetrované miesto musí byť zdravé, bez infekcíi, herpesov, povrchových poranení pri každej jednej aplikácii.

Foto: